آموزش ها

باگ های آپدیت شیائومی

با اینکه نصب و آپدیت رام شیائومی به دلیل رابط کاربری گرافیکی بسیار ساده میباشد اما باز هم ممکن است مشکلاتی همچون هنگ کردن گوشی ، باز نکردن یا با تاخیر باز کردن برنامه و .. اتفاق بیفتد . در ادامه سعی شده است بهترین راه ها برای رفع خطای بروزرسانی شیائومی را به صورت خلاصه توضیح دهیم تا در زمان نیاز به راحتی بتوانید مشکل به وجود آمده را رفع نمایید :

خاموش و روشن کردن گوشی 

یکی از مهمترین و ساده ترین راه های مقابله با مشکلات نرم افزاری موبایل ها ، خاموش و روشن کردن یا همان ری استارت کردن گوشی میباشد .

اما باز هم ممکن است با انجام این کار دوباره گوشی مشکلاتی داشته باشد ، در این صورت باید اطلاعات cache گوشی را پاک کرده و دوباره گوشی را restart کنید .

Cache در واقع حافظه ی پنهان داخل گوشی و برنامه ها میباشد ، البته با پاک کردن این حافظه اطلاعات مهم از بین نمی رود فقط اطلاعاتی پاک میشود از زمان باز کردن برنامه تا بستن آن ذخیره میشوند .

مراحل پاک کردن cache :

  1. وارد برنامه security
  2. گزینه ی cleaner را انتخاب کنید
  3. در صفحه ی بعدی ، گزینه clear up bottom را انتخاب کنید

باگ های نرم افزاری رام 

بیشتر آپدیت هایی که می آید در نسخه های اول و همچنین در رام های قبل رام 13  به خصوص رام 12 ممکن است با باگ های زیادی همچون ، پرش آنتن یا خالی شدن زود هنگام باطری رو به رو شوید . در صورت رو به رویی با باگ ها و مشکلات نرم افزاری بهتر است که رام موبایل را به نسخه ی قبلی برگردانید زیرا بیشتر این مشکلات به دلیل ناسازگاری نسخه رام با موبایل میباشد .

روشن نشدن گوشی 

یکی از مهمترین و نگران کننده ترین مشکلاتی که ممکن است بعد از آپدیت کردن رام به وجود بیاید ، روشن نشدن گوشی یا گیر کردن صفحه نمایش بر روی لوگوی شیائومی میباشد که به این اتفاق Boot-Loop میگویند .

دلایلی که ممکن است موجب این اتفاق شوند ، درست نصب نشدن یا دانلود نشدن فایل و یا خاموش شدن گوشی در وسط نصب رام میباشد ؛ متاسفانه برای این مشکل راه حلی به جز ریست کردن گوشی وجود ندارد .

به همین دلیل بهتر است که قبل از اقدام به آپدیت ، از اطلاعات مهم خود بکاپ تهیه نمایید . 

 دانلود نکردن فایل 

در زمان دانلود فایل آپدیت در نظر داشته باشید که برخی منابع دانلود برای ایران تحریم شده اند به همین دلیل با لوکیشن و آی پی ایران نمیتوان کار دانلود را انجام داد .

همچنین در بیشتر مدل ها پیش فرض دانلود برای wifi می باشد و دانلود با اینترنت گوشی یا به درستی انجام نمیشود یا کلا انجام نمیشود.

نصب دستی رام 

در صورت نصب دستی رام ، احتمال بروز مشکلات نیز بیشتر می شود زیرا در این صورت یعنی یا آن آپدیت برای مدل گوشی شما نمی باشد یا برای ایران تحریم شده است . در صورتی که برای مدل گوشی شما نباشد ، احتمال باگ دار شدن موبایل بسیار بیشتر است به همین دلیل بهتر است فقط رام هایی را نصب نمایید که دقیقا برای مدل گوشی شما است .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *