آموزش ها

رام بتا شیائومی

تولید کننده های سیستم عامل های مختلف ، هر نسخه ی سیستم عامل را در چند نسخه عرضه میکنند ، که نخستین ورژن آن نسخه بتا میباشد . نسخه ی بتا صرفا به این دلیل منتشر میشود که تعدادی از کاربران و مهندسین از آنها استفاده کنند و باگ و مشکلات آنها را پیدا کرده و به تولید کننده گزارش دهند ؛ به همین دلیل بتا یکی از ناپایدارترین و مشکل ساز ترین نسخه های رام میباشد .

ممکن است گاهی افراد صرفا برای تجربه ی یک فضای جدیدتر ، به امید عملکرد بهتر گوشی و .. این نسخه را نصب میکنند ولی تعداد کمی از این نسخه ها رضایت دارند .

عوض کردن رام موبایل و نصب نسخه ی تازه منتشر شده ی رام شیائومی برای همه ی کاربران ، از کاربران معمولی تا کاربران حرفه ای این برند بسیار حائز اهمیت میباشد ، زیرا با آپدیت شدن هر باره ی رام ف هم قابلیت های ها آن افزایش پیدا میکند و هم باگهای نسخه های قبلی از بین می رود ؛ اگر شما هم به دنبال یادگیری نصب رام بتای شیائومی هستید ، از شما دعوت می کنیم که تا آخر مطلب همراه ما باشید .

مراحل نصب رام بتای شیائومی :

  1. فایل نصبی رام بتا را دانلود کنید .
  2. فایل زیپ نصبی را بدون اینکه تغییری در آن ایجاد کنید ، به گوشی منتقل کنید .
  3. نرم افزار Updater را باز نمایید ( در صورتی که پیدا نکردید ، معمولا در پوشه ی tools قرار دارد )
  4. نماد سه نقطه ی بالای صفحه را بفشارید و سپس گزینه ی choose update package را انتخاب کنید .
  5. فایل مورد نظر را انتخاب کنید .

ممکن است که فرآیند نصب رام ، چند دقیقه یا بیشتر طول بکشد ، در طول این مدت به هیچ عنوان با گوشی کار نکنید و از برنامه ی updater خارج نشوید ، زیرا در اینصورت رام ناقص نصب میشود و ممکن است گوشی آسیب ببیند .

تذکراتی که قبل از نصب نسخه ی بتا باید به آن توجه نمایید :

  • نسخه ی بتا ، نسخه ی کامل نیست .

نسخه ی بتا همواره نسخه ی آزمایشی بوده و به همین خاطر نمیتوان از آن به عنوان یک نسخه ی کامل و بدون ایراد نام برد . بلکه همواره این نسخه ها ، دارای باگ و مشکلات زیادی هستن، پس نصب این رام برای افرادی که از گوشی خود بسیار استفاده میکنند ،   توصیه نمیشود .

  • با عوض کردن رام گوشی ، گارانتی گوشی از بین میرود .

در صورتی که هنوز از زمان گارانتی گوشی شما مانده ، توصیه میشود اینکار را انجام ندهید .

  • از فایلهای درون گوشی بکاپ بگیرید .

در زمان عوض کردن رام گوشی اطلاعات درون آن به طور کامل پاک میشود ، پس بهتر است قبل از عوض کردن رام از اطلاعات مهم گوشی بکاپ بگیرید .

اگر پس از نصب نسخه ی بتا عملکرد گوشی بسیار ضعیف شده یا به مشکلات زیادی برخوردید ، اگر توانستید دوباره خودتان رام قبلی را نصب کنید ولی در غیر اینصورت پیشنهاد میشود برای جلوگیری از مشکلات بیشتر آن را به یک تعمیرکار بسپارید تا بتواند رام اصلی گوشی را دوباره برایتان نصب نماید .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *