آموزش ها

نصب رام OTA شیائومی

نصب رام ota شیائومی ، یکی از ساده ترین راه های نصب و آپدیت رام های شیائومی میباشد ، که در این روش دیگر مشکلاتی مانند عدم دانلود آپدیت توسط خود گوشی به دلیل کم سرعت بودن اینترنت و یا ناقص دانلود شدن آن نیز دیگر رو به رو نمیشوید .

 البته در نصب رام از طریق فایل زیپ ، مشکلاتی مانند پاک شدن اطلاعات و ناقص نصب شدن رام ( به دلیل نابلد بودن کاربر ) نیز وجود دارد که این کار را کمی حساس میکند ، به همین دلیل سعی شده است مراحل انجام این کار را به زبان ساده و قابل فهم برای همه کاربران توضیح دهیم ولی توصیه میشود در صورتی که شما در این زمینه تجربه ی خیلی کمی دارید ، اینکار را به یک فرد متخصص تر بسپارید .

در زمانی که میخواهید رام گوشی را عوض کنید باید در نظر داشته باشید که حتی اگر میخواهید از یک روشی استفاده کنید که اطلاعات آسیب نمی بینند ؛ بازهم فایل های داخلی گوشی صد در صد به دور از خطر نیستند و ممکن است در حین نصب مشکلاتی برای آنها به وجود بیاید ، پس بهتر است قبل از نصب از فایل های مهم خود یک بکاپ بگیرید .

نکته دوم قبل از نصب رام ، این است که مطمئن باشید شارژ گوشی کامل باشد تا در حین نصب ، خاموش نشود ؛ در این صورت هم نصب ناقص انجام میشود و هم ممکن است مشکلات زیاد نرم افزاری و سخت افزاری برای گوشی به وجود بیاید .

نصب و آپدیت رام از طریق ZIP Stable ، یکی از ساده ترین روش های انجام این کار است :

  1. در ابتدا باید فایل رام و یا آپدیت مورد نظرتان را از یک منبع مورد اعتماد پیدا و دانلود نمایید . سپس فایل را بدون هیچ تغییری در نام و یا اکسترکت کردن آن به حافظه ی داخلی گوشی انتقال دهید .
  2. از اتصال گوشی به اینترنت مطمئن شوید و سپس با مراجعه به setting ، وارد قسمت about phone شده و گزینه ی system update را انتخاب کنید
  3. در صفحه ی جدید بر روی سه نقطه ی بالای صفحه کلیک کرده با زدن بر روی choose update package ، میتوانید در صفحه ی جدید فایلی که از قبل دانلود کردید را انتخاب نمایید .
  4. ممکن است چند ثانیه و یا چند دقیقه گوشی مشغول بررسی فایل رام شود ، در این حین با گوشی کار نکنید و اجازه دهید آن بررسی تا آخر انجام شود .
  5. در صفحه ی جدید ، با کلیک بر روی reboot and update گوشی را ریست میشود و پس از آن نصب رام شروع میشود .
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *